Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden miał 2 promile, drugi prawie 2,5. Policjanci zatrzymali pijanych rowerzystów

Lidzbarscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie bacząc na zagrożenie, jakie stwarzali dla siebie i innych użytkowników drogi, jechali rowerem po spożyciu alkoholu. 48-latek został ukarany mandatem karnym. Z kolei 32-latek trzeźwieje w policyjnej celi.

Wczoraj (17.06.20) kilka minut po godz. 8.00 lidzbarski patrol ruchu drogowego przejeżdżając przez m. Samolubie zwrócił uwagę na jadącego rowerzystę. Mężczyzna ledwo utrzymywał równowagę i przewracał się na pobocze. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy wykazało 2 promile w jego organizmie. Mundurowi uniemożliwili dalszą jazdę 38-latkowi i przekazali jego pojazd osobie wskazanej przez mężczyznę. Mieszkaniec gminy przyznał policjantom, że zanim wsiadł na rower od wczesnych godzin porannych pił piwo. Policjanci ukarali mężczyznę 500 zł mandatem karnym.

Również wczoraj kilka minut przed godz. 22.00 policjanci podejmowali interwencję wobec mężczyzny, który na ulicy Wyszyńskiego przewrócił się na rowerze i uderzył głową o ziemię. Świadkiem tego zdarzenia był przypadkowy kierowca, który po wezwaniu karetki pogotowia udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Jak się po chwili okazało, 32-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mieszkańca gminy blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. 32-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, gdzie trzeźwieje. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne swojego zachowania.

(mk/rj)

 

Powrót na górę strony