Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierował samochodem ciężarowym - został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Kolejny raz dzięki informacji od innego kierowcy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Jego niebezpieczny sposób jazdy zaniepokoił innych uczestników ruchu drogowego. Zatrzymany w Ełku 46-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i jechał dostawczym samochodem po towar do firmy. Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień i świadczenie pieniężne.

Nie tylko policjanci pracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i reagują na zagrożenia. Wczoraj (17.06.2020r.) około 21:00 dzięki pomocy i zgłoszeniu od zaniepokojonego świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło na ełckiej obwodnicy. Kobieta zwróciła uwagę na niebezpieczne manewry kierującego ciężarowym mercedesem. Pojazd ten jechał slalomem i zjeżdżał na pobocze. Było to groźne dla innych uczestników ruchu drogowego.
Jak ustalili policjanci za kierownicą mercedesa siedział 46-latek. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że pracuje jako kierowca i jechał akurat po towar do firmy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy.
Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz poważne konsekwencje finansowe.
Każda osoba, która będąc pod wpływem alkoholu włącza się do ruchu drogowego, jest potencjalnym zagrożeniem dla siebie i dla innych użytkowników drogi. Odpowiedzialna postawa świadków pokazuje, że razem mamy duży wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

(akdn/rj)

Powrót na górę strony