Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł, a następnie gryzł i kopał aby zatrzymać dla siebie butelkę z alkoholem. 41-latek odpowie za kradzież rozbójniczą

Zarzut kradzieży rozbójniczej usłyszy 41-latek z Kętrzyna. Mężczyzna ukradł z jednego ze sklepów alkohol, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionej butelki szarpał, kopał i gryzł ochroniarza, który próbował go ująć. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (09.06.2020) kilka minut przed godz. 13:00 kętrzyńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. 41-letni mężczyzna przyszedł do sklepu aby wynieść z niego alkohol nie płacąc za niego. W tym celu wybrał z półki jedną butelkę o wartości 14 złotych. Gdy przekraczał linię kas został zauważony przez pracownika ochrony, który chcąc zatrzymać sprawcę, wybiegł za nim ze sklepu. 41-latek aby utrzymać się w posiadaniu trunku, szarpał, kopał i gryzł pracownika ochrony. Został obezwładniony i przytrzymany do czasu przyjazdu patrolu policji. Funkcjonariusze zatrzymali 41-latka i przewieźli go do aresztu. Na jego nierozsądne zachowanie z pewnością wpływ miał fakt, że mężczyzna był już pod wpływem alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ab/rj)

 

Powrót na górę strony