Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczycieńscy policjanci spełnili marzenia 5-letniego Olka

„Marzenia są po to, aby je realizować i spełniać” - właśnie z takiego założenia wyszli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, do których dotarła wiadomość, że jeden z najmłodszych mieszkańców Szczytna bardzo chciałby się z nimi spotkać. Gdy funkcjonariusze dowiedzieli się o tym, że 5-letni Olek marzy o tym, aby w przyszłości zostać stróżem prawa, postanowili zrobić mu małą niespodziankę.

W piątek (05.06.2020) parę minut po godz. 13:00 na jednym z osiedli w Szczytnie, pojawił się policyjny radiowóz „na kogutach”. W niespełna kilka sekund od przyjazdu szczycieńskich funkcjonariuszy, na balkonie pobliskiego budynku pojawił się 5-letni Olek. Chłopiec zawsze żywo reaguje na widok przejeżdżającego radiowozu. Nie wiedział jednak o tym, że tym razem policjanci przyjechali… właśnie do niego.

Funkcjonariusze wcześniej „operacyjnie ustalili”, że ten chłopiec ma wielkie marzenie spotkać się z prawdziwym policjantem. Dowiedzieli się jak ma na imię, ile ma lat i gdzie mieszka oraz tego, że 5-latek chce w przyszłości zostać stróżem prawa. Wszystkie zabawki, które posiada w domu, wszystkie bajki, które ogląda związane są właśnie ze służbą w niebieskim mundurze. Marzył o spotkaniu ze szczycieńskimi policjantami, chciał z nimi porozmawiać, przymierzyć policyjną czapkę i wsiąść do radiowozu.

  • Policjanci z 5-letnim Olkiem
    Policjanci z 5-letnim Olkiem

Funkcjonariusze po uzyskaniu tej informacji postanowili wykorzystać najbliższą okazję, żeby spełnić to marzenie. Spotkanie z 5-letnim Olkiem było ogromną frajdą zarówno dla samego Olka, jego siostry Niny, rodziców, jak i dla samych policjantów. 5-latek zaś powiedział, że spotkanie ze szczycieńskimi policjantami utwierdziło go w przekonaniu o tym, kim chce zostać w przyszłości.

  • Olek ze swoimi "policyjnymi" zabawkami
    Olek ze swoimi "policyjnymi" zabawkami

(ic/tm)

Powrót na górę strony