Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych sterników

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał sternik promu, który pływał wczoraj po jeziorze Czos. Sternik kierujący łodzią po jeziorze ełckim miał promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie łodzią w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Natomiast za brak dokumentów według Ustawy o żegludze śródlądowej grozi mu kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Mrągowo:

Wczoraj o godzinie 08.00 mrągowscy policjanci otrzymali informację, że sternik promu poruszającego się po jeziorze Czos może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze, którzy niezwłocznie przyjechali pod wskazany adres sprawdzili stan trzeźwości wskazanego mężczyzny. Podejrzenia zaniepokojonego świadka potwierdziły się. Badanie wykazało, że sternik miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. To nie jedyne jego przewinienie. Mężczyzna nie miał przy sobie obowiązkowych dokumentów potwierdzających uprawnienia, dokumentu rejestracyjnego i dokumentu bezpieczeństwa w postaci świadectwa zdolności żeglugowej - tym samym popełnił wykroczenia.
Teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, oraz utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za brak dokumentów według Ustawy o żegludze śródlądowej grozi mu kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.

Ełk:


Wczoraj około godziny 16:30 patrolując Jezioro Ełckie funkcjonariusze skontrolowali łódź motorową. Zachowanie mężczyzny, który stał za jej sterami wzbudziło podejrzenia patrolu, w związku z czym skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 21-latek pływał mając ponad promil alkoholu w organizmie. W tej sytuacji policjanci zdecydowali o przekazaniu łodzi osobie trzeźwej będącej na łodzi.

Policjanci przypominają, że sternik, który ma powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiada podobnie, jak nietrzeźwy kierowca samochodu. W tym przypadku grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli natomiast sternik ma od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, odpowiada za wykroczenie. Grozi mu wówczas kara grzywny.

Apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu. Przypominamy też, że za pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą.

(dk/akdn/rj)

Powrót na górę strony