Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradła pozostawiony na sklepowej ladzie telefon komórkowy

Zarzut kradzieży telefonu komórkowego, usłyszała 34-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta wykorzystując nieuwagę innej klientki, która w trakcie zakupów zostawiła swój telefon na ladzie sklepowej, przywłaszczyła go. Szczycieńscy kryminalni w ciągu jednego dnia, ustalili dane i miejsce przebywania letniczki. Odzyskali również telefon i zatrzymali 34-latkę, na terenie gminy Dźwierzuty. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (04.06.2020 r.) parę minut po godzinie 13.00 do szczycieńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że nieznana jej osoba ukradła jej telefon komórkowy. Kobieta dodała, że około godziny 11.00 robiła zakupy w sklepie spożywczo – przemysłowym w Dźwierzutach. W trakcie płacenia za towar, położyła swój telefon na ladzie sklepowej, jednak po zakończonej transakcji zapomniała go zabrać. Gdy wyszła ze sklepu zorientowała się, że go nie ma. Minęło może z pięć minut, gdy kobieta wróciła po telefon, jednak już go tam nie było.

Szczycieńscy kryminalni podczas prowadzonych czynności ustalili, że kradzieży telefonu dokonała klientka, która stała za pokrzywdzoną. Okazało się, że była  to mieszkanka Warszawy. 34-latka wykorzystując nieuwagę kobiety położyła swój telefon na jej telefonie, następnie chwyciła oba i jak gdyby nigdy nic wyszła ze sklepu. Pokrzywdzona  oszacowała straty na 600 złotych.

Już następnego dnia szczycieńscy kryminalni odzyskali skradzione mienie i zatrzymali 34-latkę. Letniczka w chwili zatrzymania była trzeźwa. Usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała.

Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ic

Powrót na górę strony