Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motorower powrócił do właściciela zanim ten zorientował się, że go skradziono

Pewien mężczyzna nie potrafił ukryć zdziwienia, gdy do jego drzwi zapukali kryminalni informując, że odzyskali jego motorower. Zdumienie potęgował fakt, że pokrzywdzony nie wiedział nawet o zniknięciu swojej własności. Kryminalni z Braniewa nie tylko odzyskali jednoślad, ale i dotarli do sprawców kradzieży.

Policjanci z braniewskiego wydziału kryminalnego w zeszłym tygodniu ustalili, że w jednej z okolicznych miejscowości doszło do kradzieży. Łupem sprawców padł motorower o wartości ponad 3.000 złotych. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą wnikliwie badali wszystkie gromadzone informacje i tak doprowadzili do wytypowania i zatrzymania dwóch młodych mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. Do zatrzymań 19 i 20-latka doszło we wtorek (02.06). Policjanci nie tylko zabezpieczyli skradziony jednoślad, ale także odzyskali kufer z zawartością kasku motocyklowego. Kryminalni ustalili właściciela mienia i zapukali do drzwi jego mieszkania, by powiadomić go o szczęśliwym zakończeniu sprawy. Mężczyzna nie krył zdumienia, nie wiedział bowiem, że jego własność została skradziona. Motoroweru doglądał brat pokrzywdzonego, który także był zszokowany faktem kradzieży jednośladu.

Szybko okazało się, że dwaj zatrzymani mają związek nie tylko z opisanym zdarzeniem. Ze zgromadzonych przez policjantów dowodów wynika, że wkrótce po kradzieży motoroweru podejrzani zabrali z jednej z okolicznych altanek odtwarzacz dvd oraz wiatrówkę. Co więcej, młodszy z mężczyzn – 19-latek, wspólnie z innym znajomym - 22-latkiem w 2017 roku ukradł motorower na terenie Braniewa. Mężczyzna także został zatrzymany przez kryminalnych.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży, najmłodszy z nich odpowie za trzy przestępstwa. Decyzją sądu 19 i 20-latek zostali poddani policyjnemu dozorowi.

js

  • skradziony motorower
Powrót na górę strony