Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bej zaliczył wszystkie egzaminy

Nowy policjant o imieniu Bej zacznie służbę w elbląskiej jednostce. Co można o nim powiedzieć to to, że przeszedł pozytywnie wszystkie egzaminy i jest chętny do nowych wyzwań.

2-letni owczarek niemiecki ponad pół roku temu trafił do elbląskiej policji. Jest jednym z 5 psów służbowych używanych w jednostce. 2 czerwca br. zdał razem ze swoim przewodnikiem ostatni egzamin kursu i zdobył „tytuł” psa patrolowo-tropiącego.

Tak naprawdę prawdziwym egzaminem będzie dla niego służba i różne sytuacje, którym razem ze swoim przewodnikiem będzie musiał sprostać. Na szkoleniu dawał sobie radę doskonale.  

- Szkolenie odbywało się tu na miejscu jednak jego efekty były kontrolowane przez kadrę szkoły w Sułkowicach – mówi sierż szt. Grzegorz Duda z Zespołu Przewodników Psów Służbowych KMP w Elblągu, który ma pod opieką Beja. – Od 6 lat jestem przewodnikiem psów i m.in. dlatego powierzono mi to indywidualne szkolenie. Przyczyniła się do tego również sytuacja z pandemią. Nasza struktura mimo trudności musi przecież cały czas działać.

Egzaminy odbywały się w Sułkowicach ale też i w Elblągu. Na taki elbląski egzamin przyjeżdżał policjant z Zakładu Kynologii Policyjnej – Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach. I to on oceniał stopień wyszkolenia Beja.

W Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu jest obecnie 5 psów służbowych. Są to psy patrolowo-tropiące oraz do wyszukiwania narkotyków. Pies został zakupiony z funduszu wsparcia policji, a środki na niego przekazało Starostwo Powiatowe w  Elblągu.

kn

  • Sierż. szt. ze swoim psem służbowym owczarkiem niemieckim o imieniu Bej
    Sierż.szt. ze swoim psem służbowym
Powrót na górę strony