Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Zwinął” wykładzinę, krzesła, sofę, fotel i drukarkę – sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany na „gorącym” uczynku

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszy 61-latek, który poprzez wybicie szyby w budynku dworca PKS, dostał się do jego wnętrza. Mężczyzna uszkodził wszystkie drzwi wynajmowanych pomieszczeń. Z jednego z nich „zwinął” wykładzinę, cztery krzesła, fotel, sofę i drukarkę. Nie nacieszył się on długo skradzionym „łupem”, gdyż na „gorącym” uczynku kradzieży z włamaniem, zatrzymał go patrol mieszany w składzie policjantka i żołnierz WOT. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę (03.05.2020 r.) we wczesnych godzinach rannych, policjantka z referatu patrolowo – interwencyjnego, pełniła służbę wspólnie z żołnierzem WOT. Około godziny 7.00 podczas kontroli dworców, patrol zauważył wbitą szybę w budynku dworca PKS. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Wewnątrz pomieszczenia zauważyli porozrzucane przedmioty mogące świadczyć o tym, że rzeczywiście ktoś dokonał włamania. Mundurowi postanowili przeszukać budynek. Na pierwszym jego piętrze napotkali sprawcę włamania, który zaskoczony ich obecnością, akurat przeglądał skradzione przedmioty.

Gdy na miejsce przyjechała właścicielka budynku okazało się, że 61-latek dokonał zniszczenia wszystkich drzwi wyjmowanych na piętrze pomieszczeń. Udało mu się jednak wejść tylko do jednego z nich, z którego „zwinął” wykładzinę, cztery krzesła, sofę, fotel, i drukarkę.

61-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem.

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

ic

Powrót na górę strony