Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierujących

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat grozi dwóm mieszkańcom powiatu iławskiego. Obaj kierujący jednośladami jeździli swoimi pojazdami będąc pod wpływem alkoholu i dodatkowo nie posiadali uprawnień do kierowania. Z kolei 29-latek kierujący bmw rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Dlatego czeka go 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 29-latkowi. Motorowerzysta po krótkim pościgu został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 29-latek jechał pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Funkcjonariusze zatrzymali młodego mieszkańca gminy Susz i osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut a dochodzenie w tej sprawie policjanci zakończyli aktem oskarżenia, który trafił do sądu.

Natomiast wczoraj w gminie Kisielice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który jechał ze znaczną prędkością. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Badanie alkomatem wskazało, że 39-latek kierował jednośladem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Prabuty nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem.

Tymczasem w Kamieńcu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Kierujący nim 29-latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" z prędkością 106 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz czeka go 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie.

Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

jk

Powrót na górę strony