Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcał się nad swoją babcią, teraz odpowie przed sądem

O policyjnym dozorze zadecydował prokurator wobec mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoją babcią. Policjanci ustalili, że sprawca od października ubiegłego roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad starszą kobietą. W ramach zastosowanego środka zapobiegawczego będzie on musiał 3 razy w tygodniu stawiać się w kętrzyńskiej jednostce policji, jak również nie może opuścić kraju.

Oficer dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o awanturze domowej w jednej z rodzin na terenie miasta. Interweniujący policjanci ustalili, że 37-latek od października 2019 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją babcią. Podczas interwencji mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Jedynym sposobem, by zapewnić kobiecie spokój i bezpieczeństwo było odseparowanie awanturnika od pokrzywdzonej. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze przyjęli od zgłaszającej zawiadomienie o znęcaniu oraz wdrożyli w rodzinie procedurę niebieskiej karty. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu sprawcy przemocy domowej. Wczoraj (02.06.2020) na wniosek funkcjonariuszy prokurator zastosował wobec 37-latka dozór policyjny połączony z zakazem opuszczania kraju.
Teraz mężczyzna będzie musiał 3 razy w tygodniu stawiać się w kętrzyńskiej jednostce policji.
Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(ab/rj)

Powrót na górę strony