Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał do pracy mazdą pijąc po drodze piwo. Został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Dzięki informacji przekazanej przez obywatela policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Mazda, którego kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna ten jechał do pracy. W aucie miał otwartą puszkę z piwem. Blisko 2 promile miał kierowca forda zatrzymany tego samego dnia przed południem przez patrol drogówki. Za jazdę w stanie nietrzeźwości obu mężczyznom grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo policyjnych apeli do kierowców o to, by nie wsiadali za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu, wciąż zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnych zachowań. W poniedziałek (1 czerwca br.) na drogach powiatu piskiego funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących stwarzających realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej przed południem na terenie gminy Orzysz. Patrol piskiej drogówki skontrolował pojazd marki Ford. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Funkcjonariusze wyraźnie czuli alkohol od kierowcy. Badanie jego stanu trzeźwości tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Wykazało ono, że 38-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Drugiego nietrzeźwego kierującego policjanci z Białej Piskiej zatrzymali po godz. 19.00 dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Osoba powiadomiła oficera dyżurnego piskiej komendy, że jedzie za mazdą, której kierowca jest najprawdopodobniej pijany.

Patrol zatrzymał opisany pojazd do kontroli drogowej na terenie Białej Piskiej. Pojazdem marki Mazda kierował 56-letni mieszkaniec Pisza. Już po otwarciu drzwi samochodu funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości zwłaszcza, że w stojaku na napoje stała otwarta puszka z piwem.

Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie rozmowy mieszkaniec Pisza powiedział policjantom, że jedzie właśnie do pracy. Okazało się też, że kierujący prowadził auto pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(as/rj)

Powrót na górę strony