Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Miłośnik” cudzych jednośladów i narzędzi zatrzymany

Pewien 64-latek z Olsztyna postanowił, jak sam później tłumaczył, „przestawić” zaparkowany na parkingu skuter. Tę czynność uniemożliwił mu 55-letni właściciel pojazdu, który ujął sprawcę i powiadomił o tym fakcie szczycieńską policję. Funkcjonariusze po zatrzymaniu mężczyzny, znaleźli przy nim przedmioty pochodzące z innego przestępstwa – kradzieży z włamaniem do piwnicy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (30.05.2020 r.) około godziny 10.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące ujęcia na „gorącym” uczynku sprawcy kradzieży skutera. Na miejsce interwencji został skierowany patrol interwencyjny. Funkcjonariusze w rozmowie z 55-letnim mieszkańcem Szczytna ustalili, że przyjechał on swoim jednośladem pod jeden z budynków w mieście, następnie zaparkował pojazd na parkingu i poszedł do piwnicy. Gdy po około 5 minutach z niej wyszedł, stwierdził brak skutera. 55-latek rozejrzał się i zauważył, że nieznany mu mężczyzna prowadzi jego pojazd. Mężczyzna ujął sprawcę i natychmiast o tym fakcie powiadomił policję.

64-letni mieszkaniec Olsztyna oświadczył, że „nie chciał ukraść skutera, tylko postanowił przestawić go w inne miejsce”. 64-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. W trakcie przeszukania odzieży i bagażu, który miał przy sobie, szczycieńscy policjanci znaleźli m.in. klucze płaskie, bambusowe, kłódki, lampkę do roweru i wiertła. W rozmowie z funkcjonariuszami 64-latek przyznał się do kradzieży z włamaniem, do jednej z piwnic w Szczytnie.

Po niespełna godzinie od zatrzymania mężczyzny, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do piwnicy i kradzieży, zabezpieczonych już przez szczycieńskich funkcjonariuszy narzędzi.

64-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia skutera oraz kradzieży z włamaniem do piwnicy. Pokrzywdzony 24-latek, oszacował straty na kwotę blisko 800 złotych.


”Miłośnik” cudzych jednośladów i narzędzi niebawem stanie przed sądem, aby wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Kodeks karny za przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za przestępstwo kradzieży z włamaniem, karę do 10 lat więzienia.

ic

  • Stojący tyłem zatrzymany oraz policjant w żółtej kamizelce
    Zatrzymany 64-latek podejrzany o kradzież i kradzież z włamaniem
Powrót na górę strony