Bez pobłażania wobec lekkomyślności na drodze - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bez pobłażania wobec lekkomyślności na drodze

Wraz z nadejściem cieplejszych dni, wielu z nas chętniej korzysta z alternatywnego dla samochodu środka transportu i zamienia cztery kółka na dwa. Również i szczycieńscy policjanci zauważyli, że na drogach naszego powiatu pojawiło się więcej rowerzystów. Niestety nie każdy cyklista pamięta o tym, że wsiadając na jednoślad należy być trzeźwym. Tylko wczoraj policjanci ruchu drogowego wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych „fanów jazdy na podwójnym gazie”.

Nietrzeźwi rowerzyści

We wtorek (26.05.2020) o godz. 17:55 w Orzynach (gm. Dźwierzuty) 39-letni mieszkaniec gminy został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol szczycieńskiej drogówki. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że mężczyzna jest pod działaniem alkoholu. 39-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Godzinę później, tuż przed 19:00, ci sami funkcjonariusze w miejscowości Targowo ujawnili kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. 51-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, poruszając się swoim jednośladem, miał w organizmie blisko 1,5 promila. Zarówno 39-latek, jak i 51-latek za jazdę rowerem na „podwójnym gazie” zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie po 500 złotych. Ponadto, funkcjonariusze zakazali im dalszej jazdy i przekazali pod opiekę najbliższej rodzinie.

  • Rower przy radiowozie
    Rower przy radiowozie

Podczas kontroli drogowej zatrzymali poszukiwanego

Tego samego dnia szczycieńscy policjanci wchodzący z skład „Grupy Speed”, w miejscowości Wyżegi w gminie Wielbark, czuwali nad przestrzeganiem przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Około godz. 11:30 zatrzymali do kontroli 33-letniego kierowcę Skody, który przekroczył dozwolą prędkość poza obszarem zabudowanym. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mieszkaniec woj. mazowieckiego poszukiwany jest przez Sąd Rejonowy w Warszawie.

Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości 33-latka należało zatrzymać i doprowadzić do najbliższego Zakładu Karnego, celem odbycia kary 20 dni pozbawienia wolności. Szczycieńscy funkcjonariusze ustalili również, że sąd postanowił uwolnić go od kary aresztu, pod warunkiem, że uiści on ciążącą na nim grzywnę. 33-latek w obecności policjantów dokonał wszelkich formalności i uniknął pobytu za kratami.

Zatrzymane prawo jazdy za „50+”

Również we wtorek policjanci szczycieńskiej drogówki w Orzynach w gminie Dźwierzuty kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym. Około godz. 19:00 zatrzymali kierującego Nissanem, który jechał z prędkością 104 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h. 30-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty, przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h w obszarze zabudowanym.

Następnie parę minut po godz. 19:00 w miejscowości Dąbrowy w gminie Rozogi, policjanci z referatu ruchu drogowego zatrzymali kierującą Renault. 32-latka na obowiązującej „pięćdziesiątce”, jechała z prędkością 119 km/h, czyli o 69 km/h za dużo. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, szczycieńscy funkcjonariusze zatrzymali kierującym prawo jazdy. Dodatkowo funkcjonariusze na nieodpowiedzialnych kierowców nałożyli mandaty w wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych za popełnione wykroczenie.

(ic/tm)

Powrót na górę strony