Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kieruj się rozsądkiem – nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu

Do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 grozi mężczyźnie, który prowadził auto mimo, że w organizmie miał 1,3 promila. Mało tego w aucie przewoził 7-letnie dziecko.

Wczoraj przed godziną 17.00 w Polskiej Wsi policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena.  W trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Wraz z mężczyzną w aucie podróżowało 7-letnie dziecko.
Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Przyznał, że posiada przy sobie prawo jazdy zrobione w innym kraju europejskim, ale na jego terenie  posiada zakaz prowadzenia pojazdów.
W konsekwencji mężczyzna nie mógł kontynuować jazdy. Samochód przekazano trzeźwemu kierowcy, a dziecko pod opiekę rodziny.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Odpowie również za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

(dk/rj)

Powrót na górę strony