Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

22-latek stracił panowanie nad „kierownicą” i wjechał do rowu

Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Wielbark- Szczytno. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 22-letni kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad „kierownicą” i wjechał do rowu. Na szczęście młody kierowca nie doznał żadnych obrażeń.

Wczoraj (12.02.2020r.) około godz. 12:20 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na trasie Wielbark – Szczytno doszło do zdarzenia drogowego z udziału pojazdu marki Golf. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci szczycieńskiej „drogówki”.

Z ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 22-letni kierowca Golfa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście 22-latek nie doznał żadnych obrażeń ciała. Podróżował sam, a w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policjanci przypominają !!!

Przecenienia własnych umiejętności, szybka jazda, brawura, a także niezdrowa rywalizacja za kierownicą to główne przyczyny wypadków drogowych, których sprawcami są młodzi kierowcy. Odbycie kursu, zdanie egzaminu na prawo jazdy, a następnie odebranie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami to nie wszystko. Młody kierowca zapomina o spojrzeniu w lusterko, swoje błędy chce nadrobić prędkością, a to w konsekwencji doprowadza do częstych wymuszeń pierwszeństwa np. podczas zmiany pasa ruchu. Młodzi kierowcy lekceważą ustawienie lusterek czy fotela przed rozpoczęciem jazdy, nie sygnalizują manewrów, ignorują znaki i sygnały drogowe, w konsekwencji wszystkie tego typu zachowania doprowadzają do błędów, których następstwem może być spowodowanie wypadku, nawet tego, w którym giną ludzie.

(ic/rj)

 

Powrót na górę strony