Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla 40-latki, która znecała się nad rodzicami

Szczycieńscy policjanci zatrzymali 40-latkę, która znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoimi rodzicami. Kobieta w trakcie domowych awantur wyzywała bliskich słowami wulgarnymi, poniżała, popychała, szarpała za ubrania oraz uderzała. Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku śledczych i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zadecydował o zastosowaniu wobec kobiety dwumiesięcznego tymczasowego aresztu.

W miniony poniedziałek oficer dyżurny szczycieńskiej komendy odebrał telefon od wystraszonej i roztrzęsionej mieszkanki Szczytna. Kobieta poinformowała, że jej córka wszczęła awanturę domową, w trakcie której uderzyła ją, szarpała za ubrania oraz wyzywała słowami wulgarnymi. Na miejsce interwencji natychmiast pojechali policjanci. W rozmowie z funkcjonariuszami kobieta opowiedziała o swojej trudnej sytuacji rodzinnej. Okazało się, że 40-letnia sprawczyni przemocy w trakcie domowych awantur znęcała się fizycznie i psychicznie nad swoją matką i ojcem.

Dzięki zaangażowaniu szczycieńskich funkcjonariuszy podejrzana o znęcanie się nad rodziną została skutecznie odizolowana od pokrzywdzonych. Prokuratura Rejonowa w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez szczycieńskich policjantów materiału dowodowego zastosowała wobec 40-letniej mieszkanki Szczytna, dwumiesięczny tymczasowy areszt.

Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad osobą najbliższą grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po Twoje stronie. Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie.

(ic/rj)

Powrót na górę strony