Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Weekend na drogach regionu – ponad 30 pijanych kierowców wyeliminowanych z ruchu

Od piątku na drogach Warmii i Mazur policjanci wyeliminowali z dróg ponad 30 nietrzeźwych kierujących, którzy za nic mają zdrowie i życie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy z nich nie uniknie odpowiedzialności.

Olsztyn: Kierował bez uprawnień i jechał „wężykiem” – był kompletnie pijany

Do groźnej sytuacji w ruchu drogowym doszło w nocy (11.01.2020) w centrum Olsztyna. Policyjni wywiadowcy, podczas patrolu zauważyli osobowe audi, z którego odpadł kołpak. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, aby zwrócić kierowcy uwagę o fakcie zgubienia kołpaka. Podczas próby zatrzymania pojazdu, policjanci zauważyli coś więcej. Auto, za którego kierownicą siedział młody mężczyzna poruszało się całą szerokością jezdni odbijając się od krawężników, co doprowadziło ostatecznie do uszkodzenia opon z prawej strony pojazdu.

Ostatecznie, policjanci zakończyli niebezpieczny „rajd” młodego kierowcy osobowego audi zatrzymując podejrzany pojazd do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi od kontrolowanego pojazdu, funkcjonariusze poczuli wyraźny zapach alkoholu. Okazało się, że za kierownicą audi siedział kompletnie pijany 36-latek. Mężczyzna nieudolnie próbował skoordynować swoje ruchy.

Kierowca audi nie negował faktu, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Wspomniał, że właśnie wraca z restauracji i nie krył się z tym, że podczas imprezy spożywał znaczne ilości alkoholu. Mimo to odmówił on poddania się badaniu alkomatem. W związku z tym policjanci pobrali mężczyźnie krew do dalszych badań, aby ustalić jakie stężenie alkoholu miał podczas kierowania pojazdem w swoim organizmie 36-letni mieszkaniec Olsztyna.

Policjanci sprawdzili również kierowcę w policyjnych systemach i okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Samochód, którym kierował 36-latek trafił na policyjny parking a on sam, już wkrótce ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

Ładowanie odtwarzacza...

Lidzbark Warm.: Pijany wracał do domu. Dalszą jazdę uniemożliwili policjanci

Wczoraj (12.01.2020) po godzinie 12.00 lidzbarski patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej w miejscowości Kiwity kierującego fordem. Już po otwarciu drzwi pojazdu funkcjonariusze poczuli od kierującego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło u 52-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec powiatu węgorzewskiego przyznał policjantom, że wypił 3 piwa. W takim stanie kierujący chciał dojechać do miejsca zamieszkania.

Policjanci zatrzymali 52-latkowi prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mieszkaniec miasta odpowie przed sądem.

Szczytno: 19-latka zatrzymana za jazdę po alkoholu

W sobotę (11.01.2020) parę minut po północy szczycieńscy policjanci ruchu drogowego na ulicy Ostrołęckiej zatrzymali kierującą osobowym audi. Jak się okazało, kobieta kierowała samochodem pomimo tego, że wcześniej spożywała alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, u 19-latki ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili jej dalszą jazdę oraz zatrzymali prawo jazdy.

Za swój czyn kobieta odpowie przed sądem.

Iława: Bez pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu - to hasło, które powinni znać wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak pomimo wcześniej spożytego alkoholu, niektórzy nadal wsiadają za kierownicę. Tak właśnie postąpił  39-latek jadąc jedną z dróg w Zalewie. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna kierował fordem mając 2,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie mieszkańca gminy Zalewo. Mężczyzna kierował samochodem nie posiadając do tego uprawnień. Natomiast w Kisielicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego vw. Okazało się, że 38-latek prowadził samochód mając 1,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierującemu a samochód został odholowany na parking strzeżony. Tymczasem w niedzielę kilka minut po godzinie 17.00 oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowanym o aucie, które wpadło do rowu. Zgłaszający dodał, że pasażer jak i kierowca są pod wpływem alkoholu i próbują nim wyjechać. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że 46-latek kierował audi mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego zatrzymali policjanci w Jędrychowie. Okazało się, że 69-latek kierował lexusem w terenie zabudowanym z prędkością 114 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy, został również ukarany mandatem i punktami karnymi.

Ełk: Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych po zgłoszeniach od mieszkańców

Do pierwszego zdarzenia doszło 11.01.2020. Mężczyzna jadący za oplem vectrą zauważył niepokojące manewry tego pojazdu. Kierujący jechał całą szerokością jezdni, nienaturalnie zmieniał prędkość, w końcu zatrzymał się na środku przejazdu kolejowego. Na szczęście świadek w porę zareagował. Powstrzymał kierowcę przed dalszą niebezpieczną jazdą i wezwał patrol. Okazało się, że za kierownicą opla siedział pijany 47-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Niepokój innych uczestników ruchu wzbudził także kierujący audi. Do zdarzenia doszło 12.01.2020r. w Ełku. Mężczyzna gwałtownie przyspieszał, za chwilę zwalniał, wjeżdżał na krawężnik i popełniał inne wykroczenia na drodze, które wzbudziły podejrzenia świadków, że kierowca jest nietrzeźwy. Potwierdziło to badanie stanu trzeźwości, przeprowadzone przez wezwany patrol. 28-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

Przypominamy!

Kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie i życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112  przekazana policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

rp/mk/aw/jk/ak/in

Powrót na górę strony