Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

51-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Policja apeluje o ostrożność

Opady atmosferyczne, słaba widoczność - z różnymi warunkami muszą liczyć się użytkownicy dróg. W tak trudnych okolicznościach wsiadając za kierownicę musimy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Niestety dzisiejszego poranka kierujący citroenem nie zachował takich środków ostrożności i potrącił na przejściu dla pieszych 51-latkę.

Do zdarzenia doszła dzisiaj po godz. 06:00 w Olecku na ul. Kościuszki. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego, kierujący samochodem osobowym marki Citroen potrącił znajdująca się na przejściu dla pieszych kobietę. W wyniku zderzenia 51-latka z urazem głowy i ręki została przewieziona do szpitala w Ełku. Kierujący był trzeźwy. W miniony weekend na drogach powiatu doszło również do kilku innych, niegroźnych kolizji. Ich przyczynami było min. zderzenie z dzikim zwierzęciem czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W związku ze zdarzeniami na drogach policjanci przypominają kierującym, aby jeździli ostrożnie, stosowali się do znaków drogowych, a przede wszystkim dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze.

Zachować ostrożność muszą także piesi, którzy maja pierwszeństwo na przejściach przed pojazdami, ale w miejscach innych niż wyznaczone muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Piesi powinni wziąć również pod uwagę panujące na drodze warunki i do nich dostosować swoje zachowanie. Przy śliskiej nawierzchni kierowcy może być trudno zahamować, a może też on z różnych względów nie dostrzec pieszego, który już zdążył wejść na przejście.

(jn/rj)