Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca peugeota jechał ponad 110 km/h przez Orzysz, a kierujący BMW złamał sądowy zakaz

Zatrzymane prawo jazdy, mandat i punkty karne - to konsekwencje przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym przez kierującego samochodem marki Peugeot. Funkcjonariusze piskiej drogówki zatrzymali ten pojazd, ponieważ jechał on z prędkością 112 km/h ulicami Orzysza. Kierowca BMW złamał natomiast sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za naruszenie przepisów obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem.

W czwartek (9 stycznia br.) około godziny 12.00 patrol piskiej drogówki w Orzyszu zatrzymał do kontroli drogowej pojazd marki Peugeot. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Pomiar dokonany przez policjantów wykazał 112 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą osobówki siedział 55-letni mieszkaniec Pisza. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za powyższe wykroczenie, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem w wysokości 400 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Tymczasem policjanci z Rucianego – Nidy po godzinie 16.00 tego dnia, na terenie gminy, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki BMW. Kierował nim 22-letni mieszkaniec Pisza. W trakcie sprawdzania danych osobowych kierującego w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustalili, że 22-latek ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz ten obowiązuje go od czerwca 2019 roku do czerwca 2022 roku.

Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

asz/in

Powrót na górę strony