Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Pisz

Włamali się do domku letniskowego. Krótko cieszyli się skradzionymi łupami

Piscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o kradzież z włamaniem do domku letniskowego. Sprawcy ukradli telewizor z pilotem, konsolę do gier oraz kilka innych rzeczy. Straty oszacowano na blisko 1600 złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem, a starszy z nich dodatkowo zarzut oszustwa. Obaj odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.

W ciągu ostatniego miesiąca nieznany sprawca włamał się do domku letniskowego na terenie piskiej gminy. Wszedł do środka wyłamując drewniane okiennice, a następnie wybijając szybę w oknie. Z domku zginął telewizor z pilotem, konsola do gier wraz z kilkoma grami oraz ładowarki do telefonu. Właściciel oszacował straty na około 1600 złotych.

Krótko po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu śledczy zatrzymali dwóch mieszkańców piskiej gminy w wieku 21 i 22 lat podejrzanych o dokonanie tego włamania. Obaj trafili do policyjnego aresztu. W międzyczasie funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które znaleźli w mieszkaniu jednego ze sprawców.

Po zebraniu całego materiału dowodowego kryminalni przedstawili zarzuty kradzieży z włamaniem zatrzymanym mężczyznom. Starszy z nich podejrzany jest jeszcze o jeden czyn, a mianowicie o oszustwo. Doprowadził bowiem właściciela lombardu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 250 złotych. 22-latek zastawił telewizor z pilotem wprowadzając właściciela w błąd co do jego własności.

Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grożą im kary nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asz/in