Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Protest przed główną bramą Aresztu Śledczego w Giżycku. To scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych organizowanych przez giżycką policję

Głośne zachowanie, krzyki, stukanie w bramę oraz wybuch petard to scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych organizowanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Ćwiczenia realizowane były wspólnie z funkcjonariuszami Aresztu Śledczego i Straży Pożarnej w Giżycku.

5 grudnia br. funkcjonariusze giżyckiej policji przeprowadzili działania dowódczo-sztabowe, które miały na celu przede wszystkim utrwalenie przyjętych procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych na terenie aresztu śledczego oraz terenie przyległym. Ćwiczenia realizowane są praktycznie każdego roku. Zgodnie z założonym scenariuszem około 30 osobowa grupa rozpoczęła protest przed główną bramą aresztu śledczego i swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny. W tym samym czasie na terenie aresztu dochodzi do buntu osadzonych i prób samo uwolnienia. Cel był jeden, przywrócenie porządku publicznego w rejonie aresztu oraz przeciwdziałanie ucieczce osób pozbawionych wolności.

 

 

(ich/rj)

Powrót na górę strony