Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka na podsumowaniu sezonu u lekkoatletów rozdawała odblaski

Młodzi iławscy lekkoatleci podczas uroczystego spotkania wspólnie z trenerką podsumowali efekty swojej pracy w 2019 roku. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Iławy Dawid Kopaczewski, Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego Stanisław Kożuchowski oraz asp. Joanna Kwiatkowska Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Pani Aneta Ostanek - trenerka omówiła osiągnięcia i efekty pracy dzieci i młodzieży w 2019 roku oraz przedstawiła założenia i kierunki działań na 2020 rok.

W miniony piątek w Porcie Iława odbyło się uroczyste podsumowanie roku 2019 w wykonaniu młodych sportowców trenujących w sekcjach Lekkoatletyka dla każdego i Orka Athletics prowadzonych przez Anetę Ostanek. Wśród zaproszonych gości Burmistrza Miasta Iławy Dawida Kopaczewskiego oraz Zastępcy Dyrektora Zespołu Szkół im. Stefana Żeromskiego Stanisława Kożuchowskiego była również asp. Joanna Kwiatkowska oficer prasowy iławskiej jednostki. Policjantka, która na co dzień prowadzi działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży, rozmawiała z uczestnikami spotkania na temat bezpieczeństwa podczas drogi na i z treningu. Dzieci i młodzież często chodzi na zajęcia bądź trenują kiedy zapada zmrok bądź jest już ciemno. Dlatego asp. Joanna Kwiatkowska przypomniała wszystkim  podstawowe zasady poruszania się po drodze i jej okolicy korzystając z plansz edukacyjnych „Bezpieczne Dziecko” oraz  „Bezpieczna droga do szkoły”, przypominając również o tym, jak ważne są elementy odblaskowe. Uatrakcyjniły one spotkanie jak i pomogły w usystematyzowaniu uzyskanej przez wszystkich wiedzy.
Dzieci i młodzież biorące udział w spotkaniu otrzymały od policjantki elementy odblaskowe, które pomogą im w bezpiecznym uprawianiu sportu. Natomiast Pani Anecie Ostanek policjantka przekazała plakaty, które podczas treningów mają przypominać dzieciom o noszeniu elementów odblaskowych.

(jk/rj)

  • Policjantka rozdaje odblaski
  • Policjantka rozdaje odblaski
  • Policjantka rozdaje odblaski