Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uczestniczyli i zabezpieczali „Sztafetę z Mikołajem”

Ulicami Działdowa przemaszerowała „Sztafeta z Mikołajem”. Organizatorem przedsięwzięcia były NSPdP i OREW w Działdowie, a wśród jej uczestników znaleźli się również miejscowi policjanci i funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy jednocześnie zabezpieczali przemarsz uczestników i czuwali nad ich bezpieczeństwem.

Już po raz szósty na ulice Działdowa wyszedł „korowód” pieszych ubranych w czerwone czapki z białą otoczką prowadzonych przez Świętego Mikołaja dźwigającego wielki czerwony wór i podpierającego się białoczerwoną laską. Maszerujący to uczestnicy „Sztafety z Mikołajem”, której organizatorem były Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Działdowie. Udział w sztafecie wzięli również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji i ze Straży Miejskiej w Działdowie, którzy jednocześnie zabezpieczali przebieg marszu i czuwali nad bezpieczeństwem jego uczestników.

Inicjatywa ta ma przede wszystkim zarażać ludzi radością, w miłym, humorystycznym nastroju zachęcić mieszkańców do wzajemnego poszanowania i wywoływać uśmiech na twarzach. Uczestnicy sztafety z pomocą nagłośnienia i przy wtórze utworów świątecznych śpiewali i pozdrawiali mijanych podczas marszu przechodniów, a Mikołaj częstował dzieci cukierkami.

 • Podopieczni działdowskiego Caritas dołączają do Sztafety z Mikołajem
  Podopieczni działdowskiego Caritas dołączają do Sztafety z Mikołajem
 • Policjanci i strażnicy miejscy podczas zabezpieczenia Sztafety z Mikołajem
  Policjanci i strażnicy miejscy podczas zabezpieczenia Sztafety z Mikołajem
 • Policjanci i strażnicy miejscy uczestniczyli w i zabezpieczali Sztafetę z Mikołajem
  Policjanci i strażnicy miejscy uczestniczyli w i zabezpieczali Sztafetę z Mikołajem
 • Policyjni uczestnicy "Sztafety z Mikołajem"
  Policyjni uczestnicy "Sztafety z Mikołajem"
 • Uczestnicy "Sztafety z Mikołajem"
  Uczestnicy "Sztafety z Mikołajem"
 • Uczestnicy "Sztafety z Mikołajem"
  Uczestnicy "Sztafety z Mikołajem"

Podczas marszu miały miejsce 4 przystanki poświęcone spotkaniom z: podopiecznymi działdowskiego Caritas, którzy dołączyli do sztafety, dyrekcją Przedszkola nr 4 w Działdowie, którego wychowankowie uczestniczyli w sztafecie, z Burmistrzem oraz Sekretarzem Starostwa w Działdowie, którzy obdarowali uczestników marszu słodkościami, życząc wszystkim spełnienia marzeń. Na każdym przystanku nie zabrakło humorystycznych akcentów w postaci m.in. tańców z włodarzami miasta i powiatu, zadań do wykonania np. przysiadów czy otrzymania klapsów rózgą od Mikołaja.

Uwieńczeniem dwugodzinnego marszu był ciepły posiłek dla jego wszystkich uczestników, przygotowany przez organizatorów „Sztafety z Mikołajem”.

(jn/tm)