Zaatakował nożem - został zatrzymany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował nożem - został zatrzymany

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec gm.Olsztynek, który z użyciem noża zaatakował 21-letniego mężczyznę przed jednym ze sklepów w Nidzicy. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu w godzinach wieczornych pod jednym z nidzickich supermarketów 30-letni mężczyzna zaatakował nożem mieszkańca Nidzicy. Przybyli na miejsce policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej oraz technik kryminalistyki zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i monitoring sklepu. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że 2 mężczyzn zaczęło zadawać sobie ciosy rękoma, następnie jeden z nich wyciągnął nóż i uderzał nim przeciwnika. Nidziccy funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawcę zdarzenia z udziałem niebezpiecznego narzędzia. Pokrzywdzony 21 - latek doznał 4 ran kłutych, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 30-latka 3 miesiące aresztu. Za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ap/rj)