Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii oraz przedszkolakami

Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale również czas, w którym dzieciom mogą przydarzyć się niebezpieczne sytuację. Z tą myślą w ramach działań „Bezpieczne Wakacje” policjanci odwiedzili uczestników półkolonii oraz przedszkolaków w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Podczas spotkania omawiane były zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz prawidłowego zachowania się na drodze.

W środę (14.08.2019) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie – mł. asp. Jarosław Stanicki oraz st. sierż. Anna Baluta przeprowadzili spotkanie z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 3 w Kętrzynie dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji.

Przypomnieli oni uczestnikom półkolonii oraz przedszkolakom, że wakacje to czas odpoczynku i swobody, ale nie należy wtedy zapominać o swoim bezpieczeństwie. Bez względu na porę roku, zawsze jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Dlatego musimy pamiętać, aby zwracać uwagę na znaki drogowe, które informują nas – jak mamy się zachowywać na drodze. Policjanci podkreślili również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, informując jednocześnie, że odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszy w zastosowaniu sposobów na zwiększenie swojego bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze rozmawiali także z uczestnikami półkolonii na temat bezpiecznego zachowania się w domu oraz na placu zabaw. Jednocześnie wyjaśniali uczestnikom spotkania, kto to jest osoba obca i co zrobić, kiedy ktoś taki będzie nas zaczepiać na podwórku. Policjanci omówili również podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą czy w górach. Informowali, że należy stosować się do poleceń i uwag ratowników.

Policjanci podczas rozmowy z opiekunami omówili założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”. Podkreślili, jak ważne jest partnerstwo i wspólnie podejmowane działania na rzecz podniesienia poczucia bezpieczeństwa.

(ab/aj)

  • Zdjęcie przedstawia spotkanie policjantów z dziećmi i ich opiekunami.
  • Zdjęcie przedstawia spotkanie policjantów z dziećmi i ich opiekunami.
Powrót na górę strony