Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyński policjant na podium Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych

W Przemyślu odbyły się III Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych – Twierdza Przemyśl 2019. W zawodach tych rywalizowały 23 zespoły. Wśród nich były drużyny reprezentujące Policję oraz jedna mieszana (policyjno-wojskowa). Na podium stanął nasz kolega – asp. Andrzej Mankow z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W miniony weekend (27-28.07.2019) w Przemyślu odbyły się III Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych – Twierdza Przemyśl 2019. Po raz kolejny turniej został wpisany do kalendarza Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zarząd PZPS przyznał turniejowi status Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej.

W opinii obserwatorów za faworyta tegorocznych mistrzostw uchodziła para Andrzej Mankow i Błażej Masłowski. Policjant i żołnierz stanęli na podium w ubiegłym roku, ale grali wtedy z innymi partnerami. Tym razem zdobyli medal wspólnie, jednak nie było to złoto.

Był to X turniej siatkarski organizowany przez Regiony Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA: Bieszczadzki i Przemyski oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy BiOSG. Otwarcia Turnieju dokonał Prezes PZPS Jacek Kasprzyk. Podczas dwóch dni zmagań turniejowych obecni byli siatkarze ze "Złotej Drużyny Wagnera" (Mistrzowie Świata 1974 i Mistrzowie Olimpijscy 1976): Tomasz Wójtowicz, Marek Karbarz, Włodzimierz Stefański, Mirosław Rybaczewski oraz Ireneusz Mazur (obecny komentator POLSAT SPORT, były trener reprezentacji Polski oraz trener Mistrzów Świata Juniorów), a także Marcin Kmita - Dyrektor POLSAT SPORT.

  • Andrzej Mankow z medalem i statuetkami
    Andrzej Mankow z medalem i statuetkami
  • Andrzej Mankow na podium zawodów (drugi od prawej)
    Andrzej Mankow na podium zawodów (drugi od prawej)
  • Andrzej Mankow na podium zawodów (drugi od prawej)
    Andrzej Mankow na podium zawodów (drugi od prawej)

W Mistrzostwach wystartowały 23 zespoły różnych służb, w tym policjanci z całej Polski, między innymi z  KMP w Olsztynie,  KPP Lubliniec i KMP Gliwice. Na podium stanęli:

1. miejsce  

Baniak Bartłomiej -  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich

Melnarowicz Marcin - Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu

2. miejsce

Adamkiewicz Julian - 4 Pułk Przeciwlotniczy Zielona Góra

Michalczyk Krystian - 4 Pułk Przeciwlotniczy Zielona Góra

3. miejsce

Mankow Andrzej - Komenda Miejska Policji w Olsztynie

Masłowski Błażej - XI Mazurski Pułk Artylerii

„Pragnę podziękować Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Olsztynie za udzielenie zgody na udział w zawodach oraz przewodniczącemu Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów za udzielone wsparcie"

– mówił po zawodach Andrzej Mankow.

Obszerna relacja telewizyjna z zawodów zostanie wyemitowana w telewizji Polsat Sport w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30.

(ik/tm)

Powrót na górę strony