Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Zatrzymali 41-latkę podejrzaną o oszustwa metodą „na ciocię”

Iławscy policjanci zatrzymali kobietę, która oszukała oraz próbowała oszukać dwie mieszkanki Iławy. 41–latka podając się za siostrzenicę, a także pod pretekstem wybudowania domu starców wyłudziła od jednej z kobiet 5500 zł. Druga, dzięki temu, że nie posiadała pieniędzy, nie została ofiarą oszustki. Obie kobiety o wszystkim poinformowały policjantów. Podejrzana mieszkanka Iławy została zatrzymana i już usłyszała zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuściła grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o oszustwie, tym razem na „ciocię”. Na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że do mieszkanki Iławy, gdy ta stała pod blokiem, podeszła do niej kobieta w wieku ok. 35-40 lat. Rozmowę zaczęła od słów „dzień dobry ciociu…”. Po krótkiej rozmowie starsza Pani zaprosiła kobietę do siebie do domu. Tam usłyszała, że „siostrzenica” wygrała kilka milionów złotych. Kobieta dodała, że chciałaby kupić dom do remontu w Iławie,  by stworzyć w nim placówkę opiekuńczą dla starszych osób. Brakowało jej jednak 10 tysięcy złotych. By uwiarygodnić swoją wersję, kobieta pokazała „cioci” zwinięty plik pieniędzy.

Poszkodowana tak dużej kwoty nie miała, jednak pożyczyła kobiecie 5500 zł. W zamian, w ramach zabezpieczenia pożyczki, sprawczyni pozostawiła biżuterię, twierdząc, że przyjdzie jutro po biżuterię i odda pożyczone pieniądze.

Gdy „siostrzenica” następnego dnia nie przyszła, pokrzywdzona zawiadomiła policjantów. Podczas wykonywania swoich czynności funkcjonariusze ustalili, że biżuteria, którą otrzymała kobieta jest nic nie warta.

Kolejna kobieta, dzięki temu, że nie posiadała pieniędzy, nie została ofiarą oszustki. W tym przypadku sprawczyni chciała „pożyczyć” 20 tysięcy złotych.

Policjanci bardzo wnikliwie rozpytali zgłaszające. Umożliwiło to sporządzenie portretu pamięciowego podejrzanej. Publikacja wizerunku sprawczyni, sprawiła, że kobieta sama zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Iławie, gdzie zapytała: „czemu jej wizerunek umieszczony jest  na stronie internetowej Policji. Do komendy przyszła również jedna z pokrzywdzonych, która rozpoznała podejrzaną.

 Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na zatrzymanie oraz przedstawienie zarzutów 41 – latce. W najbliższym czasie kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi jej  kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony