Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Policjanci przyłączyli się do akcji „Szlachetna Paczka”.

Policjanci oraz pracownicy cywilni Komisariatu Policji w Ornecie wspólnie z przedstawicielami Gimnazjum w Lubominie przyłączyli się do akcji „Szlachetna Paczka”. Za zebrane pieniądze została zakupiona żywność, artykuły chemiczne, ubrania, sprzęt kuchenny, zabawki oraz inne produkty pierwszej potrzeby. „Paczka” trafiła do jednej z rodzin z terenu gminy Lubomino.

Projekt ten ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania tysięcy osób. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym. W „Szlachetnej Paczce” darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy.

Policjanci i pracownicy cywilni z Komisariatu Policji w Ornecie wspólnie z przedstawicielami Gimnazjum w Lubominie wybrali rodzinę  zamieszczoną w specjalnej bazie danych, której postanowili pomóc. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy i przygotowali paczki na podstawie szczegółowej listy potrzeb. Za zebrane pieniądze została zakupiona żywność, artykuły chemiczne, ubrania, sprzęt kuchenny, zabawki oraz inne produkty pierwszej potrzeby. Łącznie darczyńcy przekazali 6 paczek.

Komendant Komisariatu Policji w Ornecie kom. Piotr Wojciechowski, który był koordynatorem przedsięwzięcia powiedział, że „okres świąt to szczególny czas, w którym nie należy zapominać o rodzinach i osobach potrzebujących” i jak dodał „ jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy wspólnie włączyć się w akcję i wesprzeć potrzebującą rodzinę”.

Powrót na górę strony