Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Kętrzyn

Kradł perfumy i kosmetyki - policjanci zatrzymali podejrzanego

Zarzuty kradzieży kosmetyków i perfum o wartości blisko 17.000 złotych usłyszał 27-letni mężczyzna. Nielegalny proceder został ukrócony przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie, którzy w wyniku realizacji czynności operacyjnych ustalili dane podejrzanego w tej sprawie. Okazał się nim mieszkaniec Żyrardowa. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Kętrzyńscy funkcjonariusze od kilku miesięcy pracowali nad sprawą kradzieży perfum i kosmetyków w jednym ze sklepów. Jak ustalili policjanci, sprawca odwiedzał drogerię o różnych porach, przeważnie wtedy kiedy w pracy nie było osób z ochrony. Kradł drogie kosmetyki i perfumy, które następnie sprzedawał na miejskich bazarach.

Intensywne czynności operacyjne w tej sprawie doprowadziły policjantów do 27-letniego mieszkańca Żyrardowa w woj. Mazowieckim. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. Funkcjonariusze potwierdzili, że 27-latek na przełomie marca i czerwca br. dokonał kilku kradzieży na terenie Kętrzyna, które zostały zakwalifikowane jako przestępstwa. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej karany za kradzieże, a kętrzyńska drogeria nie była jedynym sklepem który odwiedzał.

We wtorek (2 lipca br.) mieszkaniec Żyrardowa usłyszał trzy zarzuty kradzieży. Sklep oszacował straty na kwotę ponad 17.000 złotych.

Kodeks karny za kradzież przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

ab/in