Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał do dziecka pijany

Policjanci interweniowali wobec 39-latka, który jest podejrzany o kierowanie pojazdem po alkoholu. Mężczyzna przyjechał w odwiedziny do dziecka. Matka dziewczynki nie chciała się na to zgodzić ponieważ wyczuła alkohol. Kiedy mężczyzna zaczął się awanturować , kobieta powiadomiła policję.

Wczoraj (26.06.19) lidzbarscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednej z rodzin na terenie gminy. Powodem zgłoszenia była awantura kobiety z byłym partnerem.

Na miejscu policjanci zastali kobietę i wskazanego awanturnika. Podczas rozmowy okazało się, że mieszkaniec gminy przyjechał w odwiedziny do córki, na co nie zgodziła się matka dziewczynki. Kobieta wyczuła od byłego partnera alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 39-latka potwierdziło obecność do 0,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zauważyli przed domem stojący pojazd opel. Po chwili mundurowi ustalili, że samochodem przyjechał 39-latek. Mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że zanim wsiadł za kierownicę auta wypił piwo.

Po sprawdzeniu dokumentów policjanci ustalili też, że kierujący ma zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu z powodu braku badań technicznych. Za to wykroczenie 39-latek został ukarany mandatem karnym. Dodatkowo policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz za swoje zachowanie mieszkaniec gminy odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, grzywna i czasowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

mk/kw

Powrót na górę strony