Wypadek z udziałem motocyklisty na skrzyżowaniu w Piszu - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z udziałem motocyklisty na skrzyżowaniu w Piszu

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Olsztyńskiej i Warmińskiej w Piszu. Jak ustalili, osobówka zderzyła się z motocyklem. 29-letniego motocyklistę z urazem nogi przewieziono do szpitala. Kolejne poważne zdarzenie drogowe miało miejsce na trasie Pisz - Orzysz. Tam na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności obu tych zdarzeń.

We wtorek (25.06.2019) około godz. 7:00 na skrzyżowaniu ulic Olsztyńskiej i Warmińskiej w Piszu osobówka zderzyła się z motocyklem. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Toyota RAV4, 59-letni mieszkaniec Pisza, włączał się do ruchu wyjeżdżając z ul. Warmińskiej. Najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocyklowi marki Yamaha, który zmierzał w stronę miejscowości Snopki. Doszło do zderzenia obu pojazdów. W wypadku ucierpiał 29-letni motocyklista z Mikołajek, który z urazem nogi przewieziony został do szpitala.

Policjanci ustalili, że zarówno kierowca samochodu, jak i motocyklista byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 59-latkowi siedzącemu za kierownicą toyoty.

To nie jedyne zdarzenie drogowe tego dnia w powiecie piskim. Do poważnie wyglądającej kolizji doszło po godz. 16:00 na drodze krajowej nr 63. Na odcinku drogi Pisz - Orzysz, w miejscowości Jeglin doszło do zderzenia dwóch osobówek. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Opel Corsa, 42-letnia mieszkanka gminy Pisz, jechała w kierunku Orzysza. Z przeciwka jechał samochód marki Kia Sorento. Kierująca oplem zamierzała skręcić w lewo w kierunku Karwika. Zjechała na lewy pas ruchu nie upewniając się, czy z przeciwnego kierunku nie nadjeżdża żaden pojazd. Ostatecznie doszło do czołowego zderzenia Opla z samochodem KIA nadjeżdżającym z kierunku Orzysza. W wyniku zderzenia kierującą oplem oraz pasażerkę z kia zabrano do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że kobiety nie doznały poważniejszych obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Z uwagi na to, że kierująca oplem w sposób rażący naruszyła przepisy powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy.

Policjanci będą teraz wyjaśniali przyczyny i okoliczności obu tych zdarzeń drogowych.

(asz/tm)

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim
  • Motocykl biorący udział w zdarzeniu
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie piskim
Powrót na górę strony