Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promują bezpieczeństwo. Kolejne spotkania mundurowych z młodzieżą

Na terenie Zespołu Szkół Zawodowych w Lidzbarku Warmińskim odbyło się kolejne spotkanie policjantów z młodzieżą. Tematem przewodnim spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo : nad wodą, w podróży w Internecie i na drodze. Działania te odbywają się w ramach akcji profilaktyczno - edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne Wakacje 2019.”

Myślą przewodnią spotkania było propagowanie bezpiecznych zachowań wśród młodzieży w różnych sytuacjach w okresie letniego wypoczynku. W dużej mierze poruszono temat bezpieczeństwa nad wodą. Brawura, lekkomyślność, brak lub przecenianie własnych umiejętności, niedocenianie zagrożenia, jakie niesie ze sobą woda, czy też kąpiel w miejscach zakazanych to najczęstsze powody utonięć, które niestety wciąż mają miejsce.

Przestrzegając przed tragicznymi skutkami wszelkich kąpieli, przypomniano uczniom o tym, jak należy się zachować w sytuacjach trudnych i gdzie należy szukać pomocy. Policjanci zwracali uwagę na to, jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu pływającego oraz jak bezpiecznie używać kąpieli słonecznej. Przestrzegali, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminów oraz znaków ustawionych przy wodzie.

Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, problem cyberprzemocy oraz przedstawiono jej przykłady.

Uczestnikom spotkania przypomniano zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, w tym jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnie w miejscach do tego przeznaczonych oraz jak zachować się na przejściu dla pieszych.  Ponadto zwrócono uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się rowerzystów, użytkowników rolek oraz deskorolek.

(mk/rj)

  • Policjanci podczas spotkania z młodzieżą.