Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Noga z gazu kierowco. Tragiczne w skutkach wypadki drogowe

Do tragicznych w skutkach wypadków doszło w gminie Lubawa oraz na obwodnicy Olecka. Według wstępnych ustaleń policjantów, przyczyną jednego z nich była prędkość, a drugiego nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu. W sumie 3 mężczyzn na skutek poniesionych obrażeń zmarło. Policjanci apelują o ostrożność. To właśnie w słoneczne dni dochodzi do większej liczby wypadków drogowych.

Iława:

Chwila nieuwagi, zmęczenie kierowcy a przede wszystkim zbyt duża prędkość – policjanci wyjaśniają co mogło być przyczyną wczorajszego (23.05.19r) tragicznego wypadku, do którego doszło w powiecie iławskim. Kierujący osobowym mitsubishi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu w następstwie czego samochód uderzył w drzewo i przemieścił się na pole. Osoby jadące pojazdem wypadły z niego. Niestety na skutek odniesionych obrażeń 2 mężczyzn zmarło na miejscu, kolejnych 2 zostało przetransportowanych do szpitala.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Droga w tym miejscu była przez pewien czas zablokowana. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

 

  • śmiertelne wypadki na Warmii i Mazurach
  • śmiertelne wypadki na Warmii i Mazurach
  • śmiertelne wypadki na Warmii i Mazurach
  • śmiertelne wypadki na Warmii i Mazurach

 

Olecko:

Z kolei dzisiaj (24.05.19 r) na skrzyżowaniu obwodnicy Olecka tj. drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655 doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Policjanci ustalili, że kierujący skuterem jadąc krajową 65 od strony Ełku podczas manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu na wprost od strony Serdanek kierującemu oplem. Niestety kierujący jednośladem zginął na miejscu.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą tylko ich sprawcy. W przypadku tych 2 tragicznych wypadków drogowych także uczestnicy przepłacili to życiem.

 

  • śmiertelne wypadki na Warmii i Mazurach
  • śmiertelne wypadki na Warmii i Mazurach
 

Giżycko:

Do zdarzenia doszło w środę 22 maja 2019 roku przed południem na drodze powiatowej  na trasie Sulimy – Pieczonki gm. Giżycko.  41- letni mieszkaniec gminy Giżycko jadąc motorowerem,  z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Przejeżdżający drogą kierowca samochodu osobowego zauważył leżącego na poboczu mężczyznę, a nieopodal motorower. Mężczyzna miał na głowie kask i był przytomny, jednak wymagał on szybkiej pomocy. Świadek zdzwonił po Pogotowie Ratunkowe, a inny kierowca który również się zatrzymał, zaczął udzielać pomocy poszkodowanemu. W pewnym momencie mężczyzna utracił przytomność, wówczas mężczyźni zaczęli reanimować go do czasu przyjazdu na miejsce Pogotowia Ratunkowego.  Pomimo reakcji świadków oraz ratowników medycznych, nie udało się uratować motorowerzysty. Na miejsce pracowali funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo – śledczego wraz z technikiem kryminalistyki oraz prokurator Prokuratury Rejonowej w Giżycku, który nadzorował czynności na miejscu wypadku.

 

jk/jsz/ich/kw

Powrót na górę strony