Adaptacja zawodowa policjantów w powiecie lidzbarskim - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Adaptacja zawodowa policjantów w powiecie lidzbarskim

Dziewięcioro policjantów rozpoczęło okres adaptacji w lidzbarskiej komendzie. Młodzi stażem funkcjonariusze, pod okiem starszych kolegów będą pełnili służby na terenie powiatu przez najbliższe dwa miesiące. Jest to forma służby policyjnej realizowana po zakończeniu policyjnego kursu podstawowego.

Na ulicach powiatu lidzbarskiego pojawiły się dodatkowe patrole. To dziewięcioro nowych policjantów – adeptów, którzy zasilili szeregi lidzbarskich funkcjonariuszy. Po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego, młodzi policjanci kierowani są do odbycia adaptacji zawodowej w wydziałach prewencji. To kolejny etap szkolenia podczas służby przygotowawczej.

Okres adaptacji zawodowej to dla tych funkcjonariuszy doskonała okazja, aby ugruntować wiedzę zdobytą w szkole Policji, a także przekonać się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta. Funkcjonariusze pełnić będą służby na terenie całego powiatu lidzbarskiego. Jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku. Obecność funkcjonariuszy możliwa jest dzięki wsparciu udzielonemu przez lokalne władze samorządowe.

mk/kw

  • adaptacja zawodowa policjantów
Powrót na górę strony