Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli rowery na terenie kilku województw - usłyszeli zarzuty

Piscy kryminalni współpracując z policjantami z Wysokiego Mazowieckiego, ustalili sprawców kradzieży rowerów na terenie Pisza. Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem i kradzieży dwóch jednośladów z jednego z bloków. Jak się okazało, sprawcy kradli rowery na terenie kilku województw, a następnie je sprzedawali. Grożą im kary nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Piscy śledczy od sierpnia ubr. pracowali nad sprawą kradzieży dwóch rowerów. Jednoślad o wartości 1700 złotych został skradziony z korytarza piwnicznego jednego z bloków na terenie Pisza. Właściciel postawił tam rower zabezpieczając go zapięciem w postaci linki stalowej. Nieznany sprawca przeciął zapięcie i odjechał skradzionym pojazdem.

Podczas prowadzonych czynności piscy kryminalni ustalili, że w tym samym dniu z tego bloku zginął jeszcze jeden rower o wartości 600 złotych. Policjanci zbierając materiał dowodowy w tych sprawach m.in. zabezpieczyli osiedlowy monitoring. Zapis nagrania okazał się bardzo pomocny w ustaleniu i identyfikacji sprawców. Okazało się bowiem, że było ich dwóch. To mieszkańcy Zambrowa w wieku 31 i 32 lat, którzy przyjechali latem w okolice Pisza wypocząć. Jak się później okazało, mężczyźni trudnili się kradzieżami rowerów na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego, które następnie sprzedawali.

W ustaleniu i zatrzymaniu sprawców pomogli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wysokim Mazowieckim. Tam również dochodziło do kradzieży jednośladów. Dzięki wymianie informacji śledczych z obu jednostek policji, dwaj mieszkańcy Zambrowa usłyszeli po kilka zarzutów. Dwa z nich dotyczyły czynów popełnionych w sierpniu ubr. na terenie Pisza. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem roweru o wartości 1700 złotych poprzez przecięcie zabezpieczenia oraz kradzieży roweru o wartości 600 złotych. Obaj przyznali się do popełnienia tych czynów.

Grożą im kary nawet 10 lat pozbawienia wolności.

asz/in

  • Oparte o barierkę dwa rowery koloru ciemnego i kucający przy nich policjant odwrócony tyłem w żółtej kamizelce z czarnym napisem Policja
    Zabezpieczone rowery
Powrót na górę strony