Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

By uniknąć odpowiedzialności za wykroczenie, próbował wręczyć policjantom łapówkę. Odpowie za przestępstwo

Kierowca osobowej skody wyprzedził na pasach nieoznakowany policyjny radiowóz. Policjanci po chwili zatrzymali pojazd do kontroli i poinformowali mężczyznę o popełnionym wykroczeniu. 64-latek nie zastanawiając się wiele, wrzucił policjantom do pojazdu pieniądze, by w ten sposób przekonać ich do odstąpienia od wykonania swoich czynności. Teraz odpowie nie tylko za wykroczenie, ale i za przestępstwo. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec gminy Działdowo nie najlepiej będzie wspominał piątkowy (29.03.2019r.) „wypad” do Działdowa. 64-latek jadąc osobową skodą jedną z ulic w mieście wyprzedził poruszający się na wysokości przejścia dla pieszych inny pojazd. Jak się okazało, był to nieoznakowany radiowóz, którym jechali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego autem do kontroli i poinformowali go o popełnionym wykroczeniu oraz konsekwencjach w postaci mandatu w wysokości 200 zł i 10 punktów karnych. Kierujący autem nie kwestionował złamania przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Chcąc jednak uniknąć odpowiedzialności zaproponował policjantom „inną formę rozliczenia” tego wykroczenia – gotówkową. Funkcjonariusze ponownie poinformowali mężczyznę o konsekwencjach jakie poniesie za popełnione wykroczenie drogowe, informując, że przysługuje mu prawo odmowy przyjęcia mandatu i skierowania sprawy do sądu.

Wówczas kierowca skody podszedł do radiowozu i wrzucił do środka pieniądze w kwocie 500zł. Z uwagi na próbę przekupienia policjantów 64-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

Jeszcze tego samego dnia Prokuratura Rejonowa w Działdowie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec mieszkańca gminy Działdowo. Mężczyzna jest podejrzany o udzielenie korzyści majątkowej w kwocie 500 zł funkcjonariuszom, którzy wykonywali obowiązki służbowe. Za to przestępstwo sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(jn/tm)

 

  • Mężczyzna zatrzymany za usiłowanie wręczenia łapówki policjantom, stoi na korytarzy trzymany przez policjantkę.
    Zatrzymany mężczyzna
Powrót na górę strony