Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

35-latek aresztowany za posiadanie 700 gramów amfetaminy, krótkotrwałe użycie pojazdu oraz usiłowanie włamania do bankomatu

Kryminalni z Giżycka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie 700 gramów amfetaminy, krótkotrwałe użycie pojazdu oraz usiłowanie włamania do bankomatu. Zebrany materiał w sprawie pozwolił na przedstawienie 35-latkowi zarzutów. Decyzją sądu mieszkaniec Ełku najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała początek 15 marca br. Wówczas o godzinie 2.00 w nocy policjanci otrzymali informację o usiłowaniu włamania do bankomatu w Wydminach. Śledczy będący na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawca próbując włamać się do urządzenia uruchomił alarm. To uniemożliwiło mu realizację przestępczego planu.

Zakrojone na szeroką skalę działania giżyckich śledczych, jak i operacyjnych w tej sprawie doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z warsztatów na terenie Ełku. Przebywał tam 35-latek, którego policjanci już wtedy podejrzewali o krótkotrwałe użycie pojazdu. Jak się okazało, samochód, którym mężczyzna poruszał się w nocy z 14 na 15 marca br. po terenie Wydmin, znajdował się w warsztacie.

Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli także narzędzia oraz materiał świadczący o tym, że mężczyzna gromadził informacje m.in. dotyczące budowy bankomatów, ich mechanizmu działania. Z kolei w jednej z szaf znajdującej się w budynku operacyjni znaleźli ponad 700 gramów amfetaminy.

Film Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę

Opis filmu: Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę

Pobierz plik Policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę (format mp4 - rozmiar 8.84 MB)

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, zabezpieczonych przedmiotów wykorzystywanych do popełnienia przestępstwa oraz znacznej ilości narkotyków, 35-latek usłyszał zarzuty. Już wkrótce mieszkaniec Ełku odpowie za usiłowanie włamania do bankomatu, posiadania znacznej ilości środków odurzających wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz krótkotrwałego użycia pojazdu naruszając przy tym orzeczony wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Ełku.

Decyzją Sądu Rejonowego w Giżycku 35-latek, który był już w przeszłości karany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ich/in

  • W foliowym worku zabezpieczona amfetamina
    Zabezpieczona amfetamina
Powrót na górę strony