Uciekał bez uprawnień i z narkotykami - został zatrzymany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał bez uprawnień i z narkotykami - został zatrzymany

Policjanci piskiej drogówki podjęli pościg za pojazdem marki Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu auta okazało się, że 23-letni kierowca uciekał, bo nie posiadał prawa jazdy. W jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli młynek do suszu roślinnego oraz marihuanę. W bieliźnie 23-latek schował kolejne porcje narkotyków. Kierowca usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (16 marca br.) patrol piskiej drogówki pełnił służbę na drodze krajowej nr 16. Przed godz. 19.00 na trasie Orzysz – Dąbrówka funkcjonariusze zauważyli nadjeżdżający pojazd marki Audi, który postanowili zatrzymać do kontroli drogowej.  Kierujący tym autem widząc oznakowany radiowóz gwałtownie zatrzymał się po to, by szybko zawrócić. Podczas cofania uderzył w przydrożne drzewo i odjechał z piskiem opon. Policjanci natychmiast pojechali za nim, aby zatrzymać audi do kontroli. Kierujący tym samochodem, nie stosując się do wydawanych mu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, znacznie przyspieszył. W pewnym momencie zjechał z drogi krajowej na drogę gruntową. Po przejechaniu kilku kilometrów lasami i łąkami z komory silnika uciekającego audi zaczął wydobywać się dym utrudniający dalszą jazdę. W pewnym momencie pojazd nagle zatrzymał się. Najprawdopodobniej doszło do zatarcia silnika. Kierowca wybiegł z auta i zaczął uciekać. Policjant pobiegł za nim i go zatrzymał. Był to 23-letni mieszkaniec gminy Orzysz. Samochodem tym jechało jeszcze dwoje pasażerów w wieku 18 i 23 lat.

W trakcie wykonywanych czynności policjanci zauważyli leżący przy dźwigni hamulca postojowego młynek do suszu roślinnego oraz dwa zawiniątka, w których była marihuana. Podczas przeszukania 23-latka, funkcjonariusze znaleźli w jego bieliźnie kolejne dwa woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego oraz trzeci woreczek z białym proszkiem. Badania testerem wykazały, że jest to marihuana i amfetamina, które zostały zabezpieczone przez policjantów. Wszystkie osoby jadące audi zostały zatrzymane w policyjnym areszcie.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili kierującemu dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, drugi zarzut odnosił się do posiadania środków odurzających. Mężczyzna będzie jeszcze odpowiadał za spowodowanie kolizji oraz za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Za popełnienie czynów zarzucanych 23-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(as/rj)

  • Policjant trzyma zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony