Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań. 92-latka odnaleziona przez policjantów

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej szczycieńscy policjanci odnaleźli 92-latkę, której zaginięcie zgłosiła jej opiekunka. Mieszkanka Szczytna opuściła miejsce zamieszkania i nie było z nią żadnego kontaktu. Szybka wymiana informacji oraz liczne siły i środki służb mundurowych zaangażowane w akcję przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia poszukiwań.

W poniedziałek (11.03.2019) po godz. 9:00 szczycieńscy policjanci przyjęli telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu 92-letniej mieszkanki Szczytna. Z informacji przekazanych funkcjonariuszom przez opiekunkę i rodzinę starszej pani wynikało, że ostatni kontakt z kobietą był nawiązany wieczorem poprzedniej doby i od tamtej pory nikt z bliskich z nią nie rozmawiał. Jak wynikało z przekazanej policjantom informacji, 92-latka cierpi na zaniki pamięci. 

W szczycieńskiej jednostce Policji od razu po uzyskaniu powyższej informacji zorganizowano akcję poszukiwawczą. Po niespełna 3 godzinach poszukiwań policjanci odnaleźli poszukiwaną całą i zdrową.

Pamiętajmy!

Policjanci podkreślają jak ważna jest pomoc zwykłych ludzi, którzy przypadkowo zauważą zaginioną osobę. Informacje, jakie dostają policjanci od postronnych osób często pomagają policjantom trafić na ślad zaginionej osoby. Im więcej osób dowie się o takiej osobie, tym większa szansa na jej szybkie i pomyślne odnalezienie.

(aw/tm)

Powrót na górę strony