Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: 20 minut jazdy – 25 punktów karnych

Mrągowscy policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie 24-letniego kierowcy. Mężczyzna w ciągu 20 minut złamał 7 razy przepisy ruchu drogowego. Swym nieodpowiedzialnym zachowaniem zdenerwował innego uczestnika ruchu drogowego, który nagrał jego zachowanie na telefon komórkowy. Za popełnione wykroczenia grozi mu teraz kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Mrągowscy policjanci zakończyli czynności wyjaśniające w sprawie wykroczeń drogowych jakie miał popełnić 24-letni kierowca.

Do zdarzenia doszło 6 listopada przed godziną 20.00 na krajowej „szesnastce” w kierunku z Mrągowa do Mikołajek.

Wówczas 24-letni kierowca osobowej skody 7 razy złamał przepisy ruchu drogowego.  Jego niebezpieczne manewry udokumentował telefonem komórkowym inny uczestnik ruchu drogowego. Mężczyzna nagrał, jak 24-latek łamie przepisy ruchu drogowego, ponieważ był bardzo zbulwersowany jego zachowaniem.

Zgłaszający po raz pierwszy zaniepokoił się, gdy jadący za nim kierowca skody cały czas miał włączone światła drogowe. Gdy ten go wyprzedził, zauważył jak przekraczał podwójną linię ciągłą i nie zatrzymał się przed znakiem „stop”. Mało tego,  kierowca skody wielokrotnie bez uzasadnionej przyczyny gwałtownie zwalniał i przyspieszał utrudniając tym samym ruch zgłaszającemu. W pewnym momencie zjechał także na lewy pas ruchu utrudniając wyprzedzenie jadącemu już lewym pasem zgłaszającemu. Tym samym zmusił go do gwałtownego hamowania i zjechania na prawy pas. Tym manewrem 24-latek spowodował zagrożenie w ruchu drogowym.

 

Funkcjonariusze podsumowali liczbę złamanych przepisów ruchu drogowego przez 24-letniego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna za 20 minut jazdy wbrew przepisom  ustawy prawo o ruchu drogowym otrzymał 25 punktów karnych. Mężczyzna ma na swoim koncie już 8 punktów karnych, za wykroczenia które wcześniej popełnił.

Teraz przyczyny swojego nieodpowiedniego zachowania na drodze tłumaczyć będzie przed sądem. Za popełnione wykroczenia grozi mu kara grzywny nawet do 5 tysięcy złotych i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 3 lat.

Powrót na górę strony