Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Lidzbark Warmiński

Lidzbark Warm.: Policjanci podsumowali działania „Prędkość”

Lidzbarscy policjanci podsumowali działania „Prędkość”. W ich trakcie sprawdzono też m.in. trzeźwość blisko 100 kierujących. Policjanci mierzyli prędkość samochodów – w 9 przypadkach była ona za wysoka.

Wczoraj (13.02.19) na drogach powiatu lidzbarskiego pojawiło się więcej patroli drogowych wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Lidzbarskich policjantów wspomagali policjanci z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, jak również trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów. W ciągu kilkunastu godzin mundurowi skontrolowali blisko 100 pojazdów. Ujawnili 9 przypadków przekroczenia prędkości. Żadna natomiast z mierzonych prędkości nie przekraczała o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego nałożono mandaty karne. Cieszy fakt, że bez zarzutu pozostawała trzeźwość kierujących.

Takie działania jak wczorajsze prowadzone są przez policjantów cyklicznie. Policjanci dbając o bezpieczeństwo apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje „łamania” przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

mk/in

  • Działania Prędkość
    Działania Prędkość
  • Działania Prędkość
    Działania Prędkość
  • Działania Prędkość
    Działania Prędkość