Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Włamywał się do piwnic, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Jego dziewczyna natomiast odpowie za paserstwo

Policjanci ustalili i zatrzymali 28-letniego mieszkańca Ełku, który w ciągu kilku ostatnich tygodni włamał się do 8 piwnic. Wartość wszystkich skradzionych przez niego rzeczy oszacowano na kwotę ponad 7.000 złotych. Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące. Policjanci zatrzymali również 22-letnią partnerkę mężczyzny, która sprzedawała skradzione przez niego przedmioty.

W styczniu br. do policjantów zaczęły napływać informacje dotyczące włamań do piwnic w budynkach położonych w różnych częściach miasta. Śledczy analizowali wszystkie zgłoszenia i ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 28-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci ustalili, że mężczyzna włamał się do 6 piwnic. Jego łupem padły elektronarzędzia, sprzęt AGD, opony, wędki, rower dziecięcy, a nawet 50 butelek różnego rodzaju win. Mężczyzna wyłamując skoble dostał się jeszcze do 2 innych piwnic, aby zabrać znajdujące się tam rzeczy, jednak nie osiągnął zamierzonego celu, gdyż nie znalazł niczego wartościowego. Śledczy ustalili, że mężczyzna z klatki schodowej ukradł również pozostawiony tam wózek dziecięcy. Wartość wszystkich skradzionych przez niego rzeczy oszacowano na kwotę ponad 7.000 zł. Policjanci zatrzymali również 22-letnią partnerkę mężczyzny, która sprzedawała skradzione przez niego przedmioty. Policjanci pracujący nad sprawą dążyli także do ustalenia miejsc, gdzie trafiły te rzeczy i odzyskali znaczną część skradzionego sprzętu oraz  ponad 30 butelek wina.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Już wkrótce odpowie za dokonanie i usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz kradzież. Okazało się, że był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach tzw. „recydwy”. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt. Kobieta natomiast odpowie za paserstwo, za co grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5. Sąd zastosował wobec niej policyjny dozór.

aj/in

  • Odzyskane przedmioty
    Odzyskane przedmioty