Działdowo: Zraniła znajomą nożem – została zatrzymana - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ostróda

Działdowo: Zraniła znajomą nożem – została zatrzymana

28-letnia mieszkanka Działdowa ostatnią dobę spędziła w policyjnej celi. Kobieta trafiła tam po tym, jak zraniła inną kobietę nożem. Za spowodowanie uszkodzenia ciała i groźby karalne wobec innej osoby grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (9.02.2019r.) policjanci z Działdowa interweniowali w jednym z bloków na terenie miasta w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zranienia nożem kobiety przez inną kobietę. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwie mieszkanki Działdowa, z których jedna posiadała ranę ciętą w okolicach klatki piersiowej. Jak ustalili policjanci, między kobietami doszło do kłótni, w trakcie której 28-latka groziła 30-latce pozbawieniem życia, a następnie ugodziła ją nożem. Pokrzywdzona trafiła do szpitala w Działdowie, natomiast drugą z kobiet policjanci zatrzymali i przewieźli do komendy. 28-latka jest podejrzana o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu i kierowania gróźb karalnych wobec 30-letniej mieszkanki Działdowa.

Dzisiaj Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się na odległość 10 metrów i kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Za spowodowanie uszkodzenia ciała i groźby karalne wobec innej osoby sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

jn/in

  • Zatrzymana 28-latka
    Zatrzymana 28-latka