Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Po pierwsze bezpieczeństwo. Spotkanie z uczestnikami półzimowiska

Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji spotkali się z uczestnikami półzimowiska zorganizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dobrym Mieście. Funkcjonariusze przedstawili zasady prawidłowego poruszania się po drogach, konieczności używania elementów odblaskowych a także przypomnieli o tym jak należy wykorzystać czas wolny, aby nie narazić siebie na przypadkowe zagrożenia. Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli każdemu dziecku opaskę odblaskową do codziennego stosowania w ruchu pieszym.

Choć ferie na Warmii i Mazurach dobiegają końca, nie kończy się praca policjantów w zakresie szeroko pojętej profilaktyki i bezpiecznego wypoczynku. Dzisiaj (01.02.2019) podkom. Ewa Szczepanek z Wydziału Prewencji oraz st. asp. Jarosław Bojarowicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odwiedzili dzieci – uczestników zorganizowanego zimowego wypoczynku w Dobrym Mieście. Tamtejszy Ośrodek Sportu i Rekreacji jest organizatorem półzimowiska, które potrwa jeszcze do końca tego tygodnia.

To, że ferie zimowe w województwie warmińsko-mazurskim zbliżają się do finiszu było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym użytkownikom dróg o zasadach prawidłowego poruszania się po drodze oraz bezwzględnego stosowania do obowiązujących przepisów. Policjanci szczególny nacisk położyli na konieczność stosowania elementów odblaskowych przez pieszych, dlatego też w sposób praktyczny wskazali dzieciom, gdzie najwłaściwiej jest  odblaski stosować.

  • Spotkanie z uczestnikami półzimowiska
    Spotkanie z uczestnikami półzimowiska
  • Spotkanie z uczestnikami półzimowiska
    Spotkanie z uczestnikami półzimowiska
  • Spotkanie z uczestnikami półzimowiska
    Spotkanie z uczestnikami półzimowiska

Aby nauka nie poszła w las, st. asp. Jarosław Bojarowicz przekazał uczestnikom półzimowiska opaski odblaskowe, natomiast dzieci obiecały, że będą nosić je na rękawach kurtek, nie zaś jak to czasami bywa, schowane do plecaka lub kieszeni.

Pamiętajmy!

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej– wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

(esz/tm)

Powrót na górę strony