Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: Najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą. Trzy osoby trafiły do szpitala

Zmęczenie było najprawdopodobniej przyczyną wypadku drogowego, do którego doszło w gminie Kowale Oleckie w miejscowości Drozdowo. Kierująca autem zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Zarówno jej jak i jej dwójce pasażerów była potrzebna pomoc medyczna.

Wczoraj (27.01.2019) po godz. 7:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Drozdowo w gminie Kowale Oleckie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu, wynika, że 58-letnia kierująca audi najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą i na łuku drogi zjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. Pojazdem podróżowały 3 osoby. Kierująca i 14-letni pasażer zostali przetransportowani do szpitala w Suwałkach, zaś drugi pasażer do szpitala w Olecku. Badanie alkomatem wykazało, że 58-latka była trzeźwa.

Jak zawsze przy takich zdarzeniach policjanci apelują do kierowców o ostrożność. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę powinniśmy być wypoczęci. Jeśli nagle poczujemy osłabienie organizmu czy też senność, bezwzględnie należy zaprzestać dalszej jazdy, wysiąść z samochodu, odetchnąć świeżym powietrzem i nawodnić organizm. Dopiero później możemy ruszyć w dalszą drogę. 

(jsz/tm)

Powrót na górę strony