Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Włamywał się do piwnic i kradł elektronarzędzia, opony, a nawet przetwory. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Policjanci ustalili i zatrzymali 21-letniego mieszkańca Ełku, który w styczniu br. włamał się do 5 piwnic. Jego łupem padły elektronarzędzia, opony, wędki, a nawet konserwy i przetwory. Straty oszacowano na kwotę ponad 1.000 zł. Mężczyzna wyłamując skoble dostał się jeszcze do 18 innych piwnic, aby zabrać znajdujące się tam rzeczy, jednak nie znalazł niczego wartościowego. Wkrótce odpowie przed sądem za dokonanie i usiłowanie kradzieży z włamaniem.

W styczniu br. do policjantów zaczęły napływać informacje dotyczące włamań do piwnic w budynkach położonych w centrum miasta. Śledczy analizowali wszystkie zgłoszenia i ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 21-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci ustalili, że mężczyzna włamał się do 5 piwnic. Jego łupem padły elektronarzędzia, opony, wędki, a nawet konserwy i przetwory. Straty oszacowano na kwotę ponad 1.000 zł. Mężczyzna wyłamując skoble dostał się jeszcze do 18 innych piwnic, aby zabrać znajdujące się tam rzeczy, jednak nie osiągnął zamierzonego celu, gdyż nie znalazł niczego wartościowego.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i  już wkrótce odpowie przed sądem za dokonanie i usiłowanie kradzieży z włamaniem. Okazało się, że był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa, dlatego odpowie w warunkach tzw. „recydwy”. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 21-latka 3-miesięczny areszt.

aj/in