Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Kontrolują autobusy przewożące dzieci na zimowiska

„Bezpieczne Ferie 2019” to hasło przyświeca każdemu z nas. Dlatego policjanci oprócz spotkań dotyczących bezpieczeństwa podczas ferii kontrolują również autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowiska.

Ferie zimowe to czas wolny od nauki, okres beztroski i wyjazdów na upragniony wypoczynek. Aby minął on szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” każdy z nas musi zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Dlatego policjanci z iławskiego ruchu drogowego przez całą dobę codziennie kontrolują autokary, które wiozą uczniów na oczekiwane zimowisko.

Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowcy, jego dokumenty oraz dokumenty pojazdu, a także czas pracy kierowcy autokaru. Kontrolują pojazd, w tym pasy bezpieczeństwa oraz światła. Dopiero kiedy policjant stwierdzi, że stan techniczny pojazdu pozwala na bezpieczną podróż, dzieci jak i młodzież mogą jechać na upragniony wypoczynek.

Policjanci wszystkim wybierającym się w podróż autokarami przypominają, że przed wyjazdem autokaru z dziećmi istnieje możliwość skontrolowania pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Potrzebę skontrolowania autobusu najlepiej zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem. Z uwagi na dużą liczbę kontroli w krótkich odstępach czasu, miejscem wyznaczonym do sprawdzenia autobusu jest parking przy basenie na ul. Biskupskiej w Iławie. Ponadto przypominamy, że funkcjonariuszy należy bezwzględnie  wezwać w każdym przypadku jeżeli mamy zastrzeżenia, co do stanu trzeźwości kierowcy lub stanu technicznego pojazdu. Przewoźnicy wiedzą o kontrolach stąd też dbają o to, aby stan techniczny ich autokarów był dobry i mogły bez problemu przejść kontrolę.

Kierujących natomiast takim autobusem informują, że zobowiązani są włączyć światła awaryjne podczas wsiadania lub wysiadania dzieci lub młodzieży.

Inni kierujący omijając autobus, kiedy wsiadają lub wysiadają z niego dzieci lub młodzież, powinni pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i w razie potrzeby zatrzymać się.

jk/in

  • Kontrola autokaru
    Kontrola autokaru
  • Kontrola autokaru
    Kontrola autokaru
  • Kontrola autokaru
    Kontrola autokaru