Ełk: Zabrali dziecku telefon. Zostali zatrzymani - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Ełk: Zabrali dziecku telefon. Zostali zatrzymani

Policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Ełku i jego o rok młodszego kolegę, którzy zaczepili 13-letniego chłopca. Nastolatkowie grożąc pokrzywdzonemu pobiciem zmusili go do oddania im swojego telefonu. Obaj odpowiedzą za wymuszenie rozbójnicze.

Kilka dni temu ełccy policjanci zostali poinformowani, że w Ełku na ulicy Warszawskiej dwóch nastolatków zaczepiło i zabrało telefon komórkowy 13-letniemu chłopcu. Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców, a także odzyskanie skradzionego telefonu.

Wczoraj (22.01.2019) kryminalni zatrzymali 17-letniego mieszkańca Ełku i jego o rok młodszego kolegę. Odzyskali również skradziony telefon. Policjanci ustalili, że nastolatkowie zaczepili 13-letniego chłopca, przycisnęli go do ściany i grożąc pobiciem kazali oddać mu telefon. Przerażony chłopiec w obawie o swoje bezpieczeństwo dał im swoją komórkę. Wówczas sprawcy zabierając ją uciekli.

17-latek już usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Za ten czyn prawo przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10. 16-latek natomiast za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

aj/in