Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Nękał swoją byłą partnerkę. Będzie tłumaczył się przed sądem

Policjanci z Iławy zatrzymali 27-latka, który jest podejrzany o stalking. Mężczyzna wielokrotnie wysyłał wiadomości, w których wyzywał swoją byłą partnerkę, obraźliwie komentował jej zdjęcia na portalach społecznościowych, jak również groził jej. Dziewczyna nie mogła dłużej wytrzymać tej sytuacji i poprosiła o pomoc policjantów.

Iławscy policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców powiatu iławskiego wysyła wiadomości, w których wyzywał pokrzywdzoną. Okazało się, że mężczyzna również obraźliwie komentował jej zdjęcia na portalach społecznościowych, jak również groził. Sprawca poprzez swoje zachowanie wzbudził poczucie zagrożenia u kobiety oraz istotnie naruszył jej prywatność. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. 27-letni były partner pokrzywdzonej usłyszał zarzut stalkingu. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy. W świetle prawa za tego typu rodzaj przestępstwa grozi kara do 3 lat więzienia.

Przypominamy!

Zgodnie z art. 190 a Kodeksu Karnego:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

jk/in